Rytmus

Rytmus je kontroverzní vulgární slovenský raper, který si v poslední době zajistil mediální zájem i u nás hlavně díky účinkování v porotě druhé série Československé Superstar. Jeho výroky byly provokativní, občas urážlivé a hanlivé. Ale od Rytmuse ani nikdo nic jiného očekávat nemůže. Vulgarita, drzost, sebevědomí, to vše patří k jeho image a obrazu tvrdého rapera, který klade důraz na své texty bez obalu a přetvářky. V hudebním průmyslu dosáhl Rytmus nebývalého úspěchu, díky kterému si mohl založit i vlastní vydavatelství a jako jeden z mála lidí může řídit ta nejdražší auta. I to může být předmětem závisti a nevole k jeho osobě, i díky částečně rómskému původu. Každopádně je Rytmus jedním z nejstarších a nejuznávanějších slovenských raperů, kteří pomáhali hip hop na Slovensku i v Čechách prosadit a podle prodeje jeho alb se mu to podařilo více než dobře.

Kromě přezdívky Rytmus je znám i pod uměleckými jmény Pat3k a Patrik Metamorfolord. Kromě zpěvu je však Rytmus i výborný tanečník, beatboxer a občas i herec. Je zakladatelem hip hoperského tria Kontrafakt. A dokonce má i svou vlastní módní značku.

Co se však kontroverznímu raperovi nedá odepřít je upřímnost. Zcela jasně přiznává, že hudbu dělá pro peníze a pro fanoušky. Zároveň nepije, nekouří a ani nebre drogy, jelikož k tomu má podle vlastních slov osobní blok a odpor.

Rubriky