Biografie

Rytmus vlastním jménem Patrik Vrbovský se narodil 3. ledna 1977. Hudbě se věnoval od malička, ale i tak se nakonec vyučil číšníkem. Své povolání však nikdy nevykonával, nějakou dobu pracoval jako krupiér v kasinu. V hudebním průmyslu působí od roku 1992, ovšem ještě předtím působil jako tanečník breakdance. V roce 1994 vyhrál soutěz ve freestyleu Bitka slov. Jako raper pak spolupracoval se skupinami Názov Stavby a Trosky.

Zlom však nastal v roce 2001, kdy Rytmus potkal repery Ega a DJ Aneše. Společně založili hiohopové trio Déjavu, které později přejmenovali na Kontrafakt. Hned jejich první maxising Dáva mi/Dobré veci/Moja rola sklidil obrovský úspěch a videoklip k písni Dáva mi se dokonce umístil i v hitparádách v Německu a Polsku.

V roce 2003 se Rytmus umístil na druhém místě v mezinárodním mistrovsví v beatboxu Austrian Beatbox Battle Championship. V následujícím roce 2004 Kontrafakt vydal první album E.R.A. a kapela se jejím závratným prodejem vyšvihla mezi nejprodávanější interprety na Slovensku.

Po tak velkém úspěchu si v roce 2006 Rytmus založil vlastní vydavatelství Tvoj Tatko Records, pod jehož značkou vydal první sólovou desku Bengoro, která vyšla o dva roky znovu s novým obalem a upraveným obsahem. Úspěch byl zaručen a stoupal s další deskou Kontrafaktu i výběrovou deskou Rytmuse Si zabil. Postupně se Rytmus začal čím dál tím více věnovat sólové kariéře a stal se v Čechách a na Slovensku nepřehlédnutelnou postavou hudebního průmyslu. Zajímavý je i fakt, že Rytmusova hudba oslovuje i posluchače, kteří tento styl hudby nevyhledávají, a to převážně díky jeho originalitě a trefným mnohdy ironickým a vulgárním textům.

V roce 2007 se Rytmus po odmlce vrátil k uskupení Kontarafakt a zakládá vlastní módní značku. Přichází album Kraľ a s ním i velmi slavný duet se slovenskou zpěvačkou Tinou Príbeh.

Soukromý život

V soukromí se Rytmus přestěhoval do nového domu v Piešťanech, který až do nedávna sdílel se svou dlouholetou partnerkou Andreou Práznovskou, svou manažerkou, která je i manažerkou výše zmíněné zpěvačky Tiny. Nedávno však oba potvrdili rozchod. Po šesti letech vztahu, prý potřebují pauzu. Andrea však i nadále zůstává Rytmusovou manažerkou a věnuje se všem jeho pracovním záležitostem. V současné době chodí Rytmus se zpěvačkou Darou Rolinsovou.

Rytmus se navíc nestydí hovořit otevřeně o tom, že miluje luxus, drahé a značkové věci. Jeho oblíbenou značnou oblečení je Louis Vuitton, miluje hodinky značky Breitling a auta značky BMW.

Rytmusova oděvní značka se jmenuje Rytmus Collection.

Filmografie

  •  Bastardi (2010)
  • Fabrika smrti: Mladá krv (2009)

Rubriky